پارک ساحلی مرد ماهیگیر کیش

اگر به کرانه شرقی سواحل نقره فام کنداب فارس سری بزنید از دوردست مجسمه ای می بینید که تداعی کننده مردمان کناره نشین است. نزدیکتر که می روید دید درگذشت شکارچی 12 متری علاوه بربهت وحیرت٫ تبسم لطیفی ازرضایتمندی برچهرهایتان می نشاند که حس هنردوستی هربیننده ای را نوازش می کند.

پارک ساحلی ماهیگیر به مساحت 4 هزار مترمربع در کرانه های شرقی سواحل آیین ساخته شده و مرد شکارچی دارنده رکورد بزرگترین تندیس فیگوراتیو کشور از بلندی 12 متری نظاره گر زیباییهای این پارک ساحلی است. در پارک ساحلی شکارچی دو آب ظاهر در دو جهت شرقی و غربی پارک بناشده و این دو آبنما بدست یک جوی آب صد متری به هم متصل شده اند. استراحتگاه های قشنگ پایین سایه درختان تنومند سواحل دین قیمت تور کیش  هر رهگذری را برای کسب تسکین دقایقی به استراحت دعوت می کند.

 

با غروب آفتاب روشنایی پردازی دکوراتیو پارک ساحلی ماهیگیر با برپایی آمیزه ای از فضاهای تاریک و صریح جلوه ای سایر از طراحی زیبای این پارک در معرض دید گردشگران پیمان می دهد. پارک ساحلی صیاد با حفظ حریم سواحل٫ زیرپای فوت شد مرتفع فایبرگلاسی دین گسترده شده و دارای 500 مترمربع فضای سبز با گونه ها گیاهان بومی جزیره و نوع های سازگار با شرایط اقلیمی مذهب است.

به به اتفاق خانواده پای بر سنگفرش سنتی این پارک زیبا که می گذارید احساسی آرامشی توام با شادی به سراغتان می آید. گفتنی است برپایی جاذبه های جدید در سواحل آیین با قصد خلق فضاهای جدید در محیطهای ساحلی از آنگونه برنامه های عمرانی سازمان آزادگاه آیین است و لغایت کنون پارک های مختلفی با شغل بریهای گوناگون برای خانواده ها در سواحل آیین بنا شده است.

 

همانطور که خواندید تندیس درگذشت ماهیگیر جزیره کیش بزرگترین مجسمه فیگوراتیو کشوراست. فوت شد ماهیگیر با بلندی 12 متر در مدت سررسید 3 ماه بدست 4 هنرمند ایرانی در مشهد ورجاوند و در سه کارگاه ساخته شد. این مجسمه از12 لایه فایبرگلاس با ضخامت حدود 3 سانتی متربه همراه رزین ساخته شده وحاوی 6 بدن آهن است که درقالب 11 قطعه به جزیره کیش حمل و سپس مونتاژ شد.

همچنین به قصد ایستایی این مجسمه با 18 تن بتن ریزی درپاهای پرتو و فوندانسیون بتنی 30مترمکعبی ٫ درسه مرحله در ساحل شرقی کیش جنب سالن همایشهای بین المللی کیش نصب شده است.

سامان توکلی٫ محمد حسین ماموریان٫ مصطفی سلطانی و هاشم شفیعی چهار هنرمند سازنده این نشانه زیبا هستند که از میانه ها دی ماه سنه 93 کار خودرا ابتدا کرده و 28 اسفند نرخ ویژه تور کیش مراحل ساخت آن به پایان رسید. طرح ساخت مجسمه شکارچی پس از رسیدگی بین سه ماکت گوناگون توصیه شده با برپایی برخی دگرگونی ها تایید و وارد مرحله ساخت شد.

درساخت این مجسمه بعد از بررسی ومطالعات مشاوران از مصالح و موادی استفاده شده است که قابلیت ماندگاری درشرایط اقلیمی جزیره مذهب را داشته باشد. قابل ذکر است 38 اثر هنری قشنگ درحوزه المانهای شهری درجزیره آیین هستی دارد که هریک موضوع ای جالب توجه برای شهروندان و گردشگران است. این آثار از بین 180 نشان پیشنهادی که توسط هنرمندان مملکت خلق شده بود منتخب ٫ ساخته و نقاط گوناگون جزیره آیین نصب شده است.