غذا و نوشیدنی آنتالیا

غذاهای ترکی یکی از غنیترین غذاهای جهان است. این که امپراتوری عثمانی در سرزمین های وسیع گسترش یافته است، منعکس کننده غذاهای ترکی به عنوان یک رفاه است.
سبک تغذیه یوروکس بیش از آنکه بر فرهنگ آنتالیا تأثیر گذارد، غالب است. اساس سبک تغذیه یوروک توسط دامداری و گندم شکل گرفته است. گر چه سبزیجات تازه در ساحل در مناطق دورافتاده رشد می کنند گندم و ذرت بیشتر است. می توانید تمام غذاهای جهان را در هتل ها و رستوران های آنتالیا پیدا کنید. اما برخی از غذاهای خاص منطقه: کیسه کافورما (گوشت)، تندیر کباب (متا)، کول (با مخلوط کردن انواع مختلف سیب زمینی و میوه – قند اضافه شده)، گوشت گوسفند (پخته شده با گوجه فرنگی و گندم)، Hibes (حلوا).

صبحانه ترکی
صبحانه های ترکی شامل پنیر، عسل، مربا (آنتالیا نیز برای مرغ ها معروف است)، زیتون سیاه و سبز، سالامی، تخم مرغ، کره، گوجه فرنگی و خیار، نان. شما همچنین می تور لحظه آخری آنتالیا توانید آب پرتقال تازه، میوه های فصل، ماست، نانوایی، لکه های ذرت از هتل که در آن اقامت دارید، تهیه کنید. نوشیدنی ضروری صبحانه ترکی، چای خوب است.

ناهار
کباب بیشتر برای ناهار ترجیح داده می شود. کباب به گونه ای است که برش های استیک بر روی یک سره قرار داده شده و زمانی که آماده خدمت می شوند، به برش های نازک بریده شود. کباب را می توان به عنوان غذای فوری و همچنین در نان یا برنج با برنج مصرف کرد.
غذاهای دیگر عبارتند از: گوشت خوک، پیتا، کالماکون به عنوان پیتزا ترکی و آریان (نوشیدنی که با مخلوط کردن ماست، آب و نمک) شناخته می شود.

شام
شام ترکی شروع می شود با تنقلات: dolma، ezme، haydari، cacik، hibes، humus، imambayildi … شما باید کاملا آنها را طعم.
غذا ها سالاد و ترشی هستند
وعده های غذایی اصلی عبارتند از استیک، ریز ریز کردن – کبد، نوار آتش، تندور، کباب کباب.

دسرها
برخی از دسرهای معروف عبارتند از: باکلاوا، کادایف، گلبرگ یوویاسی، سیتلاک، تاووک گوگسو. علاوه بر این، بستنی سوخته ی آنتالیا بسیار خوشمزه است.

نوشیدنی
مهمترین نوشیدنی ترکیه چای است. چای در Anltalya مصرف می شود که در تابستان به دلیل امداد بسیار گرم است. بعد از وعده های غذایی قهوه ترک ترجیح داده می شود. قهوه ترکیه با سنگ زنی دانه های قهوه ای از یمن و برزیل ساخته شده است. این توسط پخت و پز با آب و شکر با حباب آن خدمت می شود.

نوشیدنی معروف با الکل ریکی است. معمولا با آب مخلوط می شود. به غیر از راکی، آبجو مطلوب ترین نوشیدنی با الکل است و معروف ترین علائم تجاری Efes Pilsen و Tuborg است. شما می توانید هر نوع نوشیدنی الکلی در کافه ها و رستوران های هتل ها.

چه چیزی باید بخورید: آنتالیا از یک غذای معتبر لذت می برد که یک ترکیب شگفت انگیز از تاثیرات عربی و مدیترانه ای است. در میان تخصص های آن، سوپ کولاکلی که مواد مغذی آن نخود و گوشت کچال کوچک است، Tahinli Piyaz است که یک سالاد سس خرد شده با دانه های کنجد خرد شده، Tandir Kebap، Kabak Tatlisi (کیک کدو تنبل) شیرین شده توسط بذر کنجد خرد شده و انگور شربت و مربا ترنج.