جاذبه های گردشگری کیش

جزیره زیبا کیش به علت ماهیت گردشگری خود، طی سال‌های تازه باره پروا قرار گرفته‌است. علاوه بر یادبود ها تاریخی که باره توجه گردشگران است، پارک‌های ساحلی و تفریحی مثل تم پارک آبی اوشن، پارک هنر، کناره مرجانی، سواحل ماسه‌ای-مرجانی، باغ وحش، آکواریوم، باغ طیور کیش، دلفیناریوم شهر زیر زمینی کاریز، کلبه هور، کشتی‌های تفریحی و در ضمن کشتی به گل نشسته یونانی از سایر دیدنی‌های آیین می‌باشند.

جزیره به عنوان چهارمین مقصد توریسم تور کیش نوروز 97  در جنوب غرب آسیا از جانب سازمان توریسم اعلام شده‌است. وجود جاذبه‌های گردشگری و فضاهای قشنگ و دیدنی جزیره مذهب بوده و چشم‌انداز بسیار زیبای دریای هرمز دلیل این امراست. در آزادگاه مذهب جاذبه‌های دیدنی هستی دارد، همانند کشتی یونانی، منطقه جنگلی آهوان آزاد، پارک دلفین‌ها و شماری اسکله‌های دیدنی که به کوتاهی در ادامه به توصیف این مناطق پرداخته خواهد شد. کشتی یونانی که نماد جزیره دین است به عنوان یکی از مناطق پر بازدید جزیره محسوب می‌شود. این کشتی دیدنی در سنه ۱۳۴۵ تقریبا به روستای باغو به گِل نشته است.

جزیرهٔ کیش دارای بیش از ۸۲۰۰ بست اقامتی است که بیشترین قیمت تور کیش تراکم امکانات اقامتی در ایران را داراست. جزیرهٔ مذهب سالانه پذیرای بیش از یک‌میلیون تن توریست داخلی و خارجی است. عدم احتیاج به اخذ ویزای ورود برای کلیهٔ شهروندان خارجی، یکی از زمینه‌های ورود گردشگران بیگانه است؛ گرچه به‌دلیل وجود محدودیت‌های اجتماعی، به‌ویژه گردشگرانِ زنِ خارجی کشش کمتری به این جزیره دارند. وانگهی موقعیت منطقهٔ آزاد اقتصادی این جزیره مایه شده لغایت مراکز خرید مذهب به یگانه از جاذبه‌های گردشگری جزیره تبدیل شود.

کیش پارک‌های سرسبز و زیبایی دارد که می‌توان به پارک شهر و پارک مینا و باغ راه و … اشاره کرد. قطر منظور دارد از زمین های این جزیره برای برگزاری جام جهانی فوتبال۲۰۲۲ بهره‌گیری کند